Bez červeného tlačítka nejede vlak

24.09.2021

     V poslední době kolem mě lítá téma webů. Každý má web, kdo nemá, nechává si ho profi vytvořit. Je natěšen na něco nového, konečně hurá on-line podnikání, budu za vodou. Jasně, do určité míry je to super, ale to už se nebudeme setkávat? O.K., také se v tom mydlím, takže zásah do vlastních řad, ale k těm webům.
     Nedávno jsme s kamarádkou řešily téma červeného tlačítka typu CHCI VSTOUPIT, KOUPIT, CHCI E-BOOK....., vlastně zase jsou všechny nově vytvořené weby vlastně stejné. Nejdůležitější je červené tlačítko, které Vás nasměruje, co máte dělat. Dobře, asi to funguje. Když pominu stejné typy webů, kde Vás má upoutat profi fotka, spousta vábících hesel a zásahů do černého; řada nabíhajících a hýbajících se textů či obrázků, které tedy ve mně osobně vyvolávají stresující reakce, že nevím, na co se mám dřív dívat, a že mi sakriš něco uteče....a ve finále zapomínám, co mě sem přivedlo....Je to účel? Tedy zmást návštěvníka a upozornit červeným semaforem, jojo, tohle sis přece chtěla koupit, pojď, pojď.....
     Já vím, že jsem trochu divná, ale chtěla jsem se Vás zeptat. Funguje to na Vás? Tedy působí na Vás ta barevná tlačítka tak, že na ně opravdu kliknete a koupíte? Mě to totiž odrazuje :-).