MADEIRA S JÓGOU                                                              Portugalský ostrovní ráj v Atlantiku                                          snad jaro 2021                    

Užijme si léto i na podzim! Ráno jóga, přes den relax či cestování! 

5 x ráno jóga a 2 večerní relaxace a meditace

AKČNÍ CENA FIRST MINUTE 21 990Kč

Děti do se 2 platícími osobami na pokoji: do 6 let 7000 Kč;
7 - 12 let sleva 3500 Kč;
13-18 let sleva 2000 Kč;

ve spolupráci s CK ČILE

REZERVUJI SI MÍSTO

Cena zahrnuje:

- zpáteční letenky;
- 1x kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti (nejčastěji 8 kg);
- 7x ubytování ve studiích v hotelu 4* s bazénem;

- 7x bohatá bufetová snídaně ve vedlejším hotelu Roca Mar;

- transfer letiště - hotel - letiště;

- česky mluvícího delegáta;

- pobytovou taxu;
- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny, a. s. (372 Kč dospělý, 186 Kč dítě do 15 let, 744 Kč senior nad 70 let);
- fakultativní výlety a vstupy, pozorování velryb 50 €, Porto Santo 65 €;

- 5 x jóga a 2x meditace 1500Kč

- pokoj s výhledem na moře za příplatek 3200 Kč/dvoulůžkový pokoj, 2700 Kč/jednolůžkový pokoj;

- jednolůžkový pokoj za příplatek 5 200 Kč/osoba/ 7 nocí

- 7x večeře 4500 Kč, 7x All inclusive 8500 Kč

- odbavovaná zavazadla

Ubytování: ve 4 hvězdičkovém apartmánovém hotelu Cais da Oliveira, ve městečku Canico de Baixo, na terasách vysoko nad útesem nad Atlantikem, ke kterému se dá sejít. Jedná se o komplex 3 hotelů a hosté mohou využívat služby všech 3 hotelů (krytý bazén, jacuzzi, bazén se slanou vodou, sauna, fitness centrum, přístup k moři).

Vybavení a služby hotelu: hala s recepcí, bar, výtah, internet point za poplatek, wifi, venkovní bazén, restaurace, sluneční terasa s lehátky, vnitřní bazén, vířivka.

Vybavení pokojů: příslušenství, balkon nebo terasa, plně vybavený kuchyňský kout, klimatizace, fén, sat. TV, trezor za poplatek. Pokoje jsou dvoulůžkové s možností 1 přistýlky.

Komplex je vhodný pro nenároční milovníky klidu, moře a potápění (blízko je potápěčská škola a podvodní přírodní park). Jógu lze cvičit každé ráno na zahradě či v krytém prostoru.

Hotel je 15 min jízdy východně od hlavního města Funchalu, kam jezdí hotelový mikrobus zdarma, 12 km od letiště.

Program

1. den: Přílet na Madeiru, ubytování v hotelu, informační schůzka.

2. den: Po snídani možnost relaxace, koupání či individuální návštěvy hlavního města Funchalu.

3. den: Po snídani vyrazíme poznávat hlavní město Madeiry Funchal. Projdeme kolem sochy Sissi, zahrad regionální vlády, Parku Santana Catarina, Sochy Kryštofa Kolumba, divadla Baltazar Dias. Pokračovat budeme ke katedrále , která vznikla jako první portugalská katedrála mimo pevninu. Nevynecháme ani proslulou tržnici Mercado dos Lavradores, kde se necháme unést barvou i vůní pro nás neznámých druhů ovoce.

Den zakončíme na kopci nad Funchalem, zvaném Monte, kam vyjedeme lanovkou. Tady můžete obdivovat elegantní barokní průčelí kostela Nossa Senhora do Monte, v němž našel místo svého posledního odpočinku poslední rakouský císař a český král Karel I. Nikdo by neměl vynechat ani místní tropické zahrady s květinovými tunely, vodopády, můstky, fontánami či jeskyněmi, ztracenými v záplavě lokálních i tropických rostlin. Jen pro odvážlivce je pak určená nezapomenutelná jízda v proutěných sáních. Dva kilometry dlouhý sjezd si budete jistě pamatovat po zbytek života. Místního cetifikovaného průvodce (25 €/půlden).

4. den: Po snídani fakultativně vyrazíme na celodenní výlet na východ ostrova (40 €). Zastavíme na druhém nejvyšším vrcholu ostrova Pico do Arieiro, který dosahuje výšky 1818 metrů a bývá z něj vidět i vrchol nejvyšší Pico Ruivo. Pokračujeme přes vnitrozemí Madeiry do pstruží farmy Ribeiro Frio se vydáme pěšky na krátkou levádu Balcoes (snadná chůze), která je ukončena nádhernými vyhlídkami na okolní hory. Možnost oběda ca (16 €).

Po obědě přejezd do města Santana, kde se seznámíme s typickými barevnými madeirskými domky ve tvaru písmene A, můžeme nakouknout i do jejich interiérů.

Cesta zpět do hotelu se zastavíme na vyhlídce Ponta do Rosto, kde v případě příznivého počasí budeme mít možnost se kochat dechberoucími údolími a krásu Madeiry. Projedeme kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do hotelu.

5. den: Individuální program, relaxace. Možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu: pozorování delfínů a velryb, pěší výlet po některé z levád.

6. den: Po snídani celodenní fakultativní výlet do centrálního masivu a na západ ostrova (40 €). Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do rybářské zátoky v Camara de Lobos. Leží v romantickém zálivu ohraničeném lávovými skálami a kouzlu tohoto místa podlehl i sir Winston Churchill, který zde pobýval a maloval v zimě 1950.

Pokračovat budeme vyhlídkou z druhého nejstrmějšího útesu světa Cabo Girão a Ribeira Brava.

Program bude pokračovat na Encumeadu, vyhlídku kde je z jednoho bodu vidět na severní i jižní pobřeží Madeiry, cestou spatříme úchvatnou přírodu i zbytky pralesa. Sjedeme do Sao VIcente, výlet zakončíme v nejzápadnějším městě Madeiry Porto Moniz. Tady je možné se vykoupat v přírodních jezírkách v čedičových skalách (2 €) , ale také jen tak koukat na nekonečnou modř Atlantiku či v místní restauraci ochutnat některou madeirskou specialitu

7. den: Individuální program, relaxace. Možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu: pěší výlet po některé z levád, výlet na sousední ostrov Porto Santo.

8. den: Individuální volno (dle času odletu) transfer na letiště, návrat do Prahy.


Předběžné ceny vstupného a jízdného: lanovka do čtvrti Monte cca 12 euro, Tropická zahrada cca 13 euro, jízda na saních 30 euro/sáňky, koupaliště Porto Moniz cca 2 eura, případné jízdné.

Podmínky pro vstup občana ČR na území Madeiry: INFO ZDE

Změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů vyhrazena. Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10


- zájezdy s leteckou dopravou jsou zajišťovány pravidelnými linkami leteckých společností, časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem;
- u leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem;
- servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak;
- podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost, podmínky přepravy zavazadel Vám zašleme v pokynech k zájezdu;
- ubytování je možné vždy po 14. hodině (popř. po 16. hodině), do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla;
- výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak;
- změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena, popř. program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě;
- průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak;

Rezervuji si místo