Olá Portugal!                                                                                                          září 2022

                                                                                                                                                          .

Omlouváme se, cesta do Portugalska se nekoná, děkuji za pochopení.

.

PŘEDPOKLÁDANÝ PROGRAM

1. DEN

17.9. přílet v 21:30h do Porta  z Prahy, transfer na hotel v Portu, nocleh

2.DEN 

18.9. projížďka na kole podél řeky Douro až k jejímu ústí do oceánu,
procházka po mole, ze kterého jde sledovat, jak se řeka mísí s oceánem,
pokračování podél městské pláže až do rybářského městečka Matosinhos,
kde půjdeme na skvělý oběd - čerstvé ryby, které se grilují na velkých
grilech přímo na ulici před restaurací. Po obědě bude zajištěn pick up
kol a transfer do centra města ke slavnému vlakovému nádraží Sao Bento,
které je zdobeno kachličkami azuleijos a katedrále Sé.  Potom přejdeme k
řece Douro do nejmalebnější části města, která se jmenuje Ribeira.  V tuto chvíli může být rozchod, ale kdo bude chtít, vydá se  na plavbu po řece Douro. Budeme obdivovat všech 6portských mostů - dominant města/ není v ceně, 12 Euro/. Následuje  návštěva sklepů, kde se uchovává portské víno a ochutnávka./ není v ceně, 12 Euro/.  Nocleh v Portu. 

3.DEN

19.9. ráno jóga, po snídani se vydáme do jedné z nejstarších vinařských oblastí na světě, do údolí řeky Doura. Kdo bude chtít, čeká ho další ochutnávka   ve vinařství - gastronomický zážitek párovaný s víny( 12 Euro).  Poté přejedeme do malebného města Pinhao, kde bude následovat projížďka na lodi mezi vinicemi a vinařstvími. Ubytování v jednom z vinařství, gastronomická večeře párována s víny.

4.DEN

20.9.  ráno jóga, po snídani odjezd do univerzitního města Coimbra. Kdo si chce město užít po svém, užije, kdo chce vidět hlavní "atrakce",  navštívíme univerzitu ( 13 Euro). Poté zastávka v Tomaru a opět kdo bude chtít, čeká ho prohlídka Kristova konventu( 6 Euro),který patřil řádu templářských rytířů. V podvečer přejezd do Fátimy, jedno z nejznámějších poutních míst na světě, ve 21:30h procesí svíček, nocleh ve Fátimě. Pro zájemce večeře v hotelu ( 20 Euro).

5.DEN

21.9. po snídani odjezd do bývalého královského letního sídla Sintra,
kde je mnoho paláců, parků a maurský hrad.  (Kdo bude chtít jít dovnitř, vstup bude 14 Euro. ) . Na oběd se zastavíme v okolí / je v ceně) a poté pokračovat na mys Cabo da Roca -nejzápadnější cíp kontinentální Evropy. Podél pobřeží tzv. Lisabonská riviéra se dostaneme do Lisabonu. Ubytování a nocleh v Lisabonu.

6.DEN

22.9. prohlídka Lisabonu a večer možnost večeře s vystoupením fado
(portugalský hudební styl), nocleh v Lisabonu .(Případně vstup do kláštera 10 Euro)

7.DEN

23.9. večer jóga, přesun na farmu u pláže na jih od Lisabonu

večeře v hotelu / v ceně/

8.DEN

24.9.  ráno jóga, Relax den pro zažití zážitků:-) na pláži 

večeře v hotelu / v ceně /

9. DEN

25.9. 

ráno jóga

transfer na letiště do Lisabonu a odlet do Prahy


UBYTOVÁNÍ

Vybrali jsme nejlepší místa s nej výhledy, aby se nám tam prostě líbilo. Hotely však chtějí zálohy. Pokud se nám nepodaří seskupit celou skupinku včas, je možné, že nám nějaký z nich ulítne. Pouze  v tom případě by došlo ke změně.

Ubytování dle programu:
17.-19.9.22 Hotel Descobertas ****https://descobertasboutiquehotel.com/pt/
19.-20.9. Casa das Pipas  https://quintadoportal.com
20.-21.9.Hotel 3 Pastorinhos*** https://www.hotel3pastorinhos.pt/
21.-23.9. Hotel Borges Chiado 3***https://www.hotelborges.com/
23.-25.9. Casal do Frade https://www.casaldofrade.pt/

CENA ostatních vstupů

Pokud si budete chtít předplatit všechny vstupy a obědy či večeře dle itineráře, abyste to nemuseli na místě řešit, sečteno podtrženo to je 3 700Kč.

CESTA SE KONÁ PŘI MINIMÁLNÍ ÚČASTI 12 OSOB ! 

JAK BUDE PROBÍHAT PLATBA. Samozřejmě podmínky a přesnou sumu dodám, takže zatím se jedná o nezávaznou přihlášku, jelikož chceme mít jen malou skupinku.

1. PLATBA: Rezervační záloha 2.5 tis.Kč / platí se ihned

Další platby proběhnou až ve chvíli, kdy nás bude 12. 

2. PLATBA : Letenka- je třeba koupit co nejdříve, proto neváhejte, letenky jdou každým dnem nahoru

3. PLATBA: zbytek ceny

Reference

Karolina led a beautiful and authentic journey to Cambodia and Laos. We practiced yoga once, and sometimes twice a day, in a relaxing and mindful state of being in our environment. Each day we enjoyed adventures hiking through remote villages to waterfalls, meditating in ancient temples, boating down the Mekong River, and learning about the history and culture of each place we visited. The group was small (10 women) where we could build friendships and share in the adventure. All along the way I felt safe within the group and secure knowing that the group was not too big that we could experience authentic experiences, cuisine and lodgings. Karolina is a kind person, a trusted traveling companion, and an experienced yoga instructor. 

Kena


Prvním co mě u Káji hned upoutalo, je její harmonický a naprosto uklidňující hlas při lekcích.Její lekce jsou vždy originálně a perfektně připravené. Při každé lekci se dozvíme spousta zajímavých poznatků...nejdůležitějším pro mě samotnou bylo ze začátku vysvětlení jak správně a proč asány cvičíme.

Relaxace v jejím podání jsou vždy naprosto geniálním a voňavým zážitkem. Po skončení lekce odcházíte s pocitem,ze vše zvládnete a nic pro Vás není nemožné. Každému bych přála tento zážitek!

MarkétaDěkuji za krásné hodiny jogy, které mě vždy nabijí a uvolní, nejen kvůli samotné hodině, ale díky Tobě , tvojí kreativitě , přesvědčení o tom co děláš , že je to z Tebe a baví Tě to...

Jsi velmi inspirativní , pozitivní a nejen krásná navenek, ale hlavně uvnitř....

Jěště bych ráda pochválila lekce jogy venku, které nemají chybu ... myslím si, že pohyb spojený se soustředěním a následnou relaxací je také velmi obohacující a bylo by super na jaře opět začít.....

Naty


Co nás čeká ? Poslechněte si rozhovor:

Formou podcastu