Sebevědomí, Aroma a Žena

05.08.2021

Sebevědomí. Sebe-vědomí. Jsem si vědoma sama sebe, vědomě vnímám sama sebe. Jsem sama sebou. Tak nějak. Zhruba. Asi.

Takže co je to pak moc velké sebevědomí? Jsem si sama sebou více jistá? Takže už nejsem sama sebou a přerostu se? Aha. Občas je těžké to rozeznat. Musím ale přiznat, že je mi lépe se sebevědomým člověkem, než s nad-sebevědomým člověkem, jestli mi rozumíte. Kde je pak tedy na ose ten střed?

S tím sebevědomím je to nějaké ošemetné. Člověk, který může působit jako nejjistější člověk na světě, může být ve skutečnosti dost nejistý a naopak. Ten, který se moc neprojevuje, možná vypadá jako nejistý jedinec, v hlavě to má však srovnané a nepotřebuje se tak moc prezentovat.

Zdání ovšem může klamat. Během terapií se setkávám se skvělými lidmi. Přijdou s nějakým životním zásekem, který mají potřebu rozseknout. Téměř každý, kdo se zbaví masky a slupek a mluví za sebe, si je jistý. Sebou jistý. Jasné názory, čistá hlava, laskavý přístup. To, co nás kalí, jsou slupky, kterými se zaobalíme kvůli ostatním. Aby o nás neřekli to či ono, aby si o nás nemysleli něco špatného, abychom se v jejich očích neztrapnili. Masky, které nám pomáhají žít život bez vlastního stínu. Zdánlivě. Je to však pěkně vysilující, takže jednou energie dojde a chtě nechtě se musíme vrátit k sobě. A řešit i ty stíny....Stíny mě odjakživa fascinovaly.

Svou sebedůvěru můžeme posílit právě i pomocí aromaterapie. Difuzér, masáž, přírodní parfém, to vše nám pomůže.

Citrusy, jablka, magnolie, třešňové květy, růže, jasmín, bazalka, rozmarýn, máta. Našly jste tam také svou oblíbenou vůni, kterou používáte ve své kosmetice?

Citrusy si vybíráme většinou v teplejších měsících a během období, kdy nám je přirozeně dobře. Citrusy nám naši energii ještě zmnohonásobí. Květové oleje jsou velmi vzácné, proto se nelekněte ceny. Můžete si je ale smíchat s nosným olejem, vůně totiž bývá velice koncentrovaná, tudíž to není na škodu. Květiny nám ženám voní většinou na podzim, kdy si ještě toužíme prodloužit léto a také navnadit smyslnost a ženskost. Bazalka, rozmarýn či máta jsou pak podzimními či zimními vůněmi, kdy se podvědomě snažíme srovnat trávení a pročistit dýchací cesty. No a jak bylo řečeno na začátku, vše zmíněné nám podporuje naše SEBEVĚDOMÍ!

Žádné malé dítě není ne-sebevědomé. Každé dítě si jasně uvědomuje, kým je. Jasně ví, co chce. Stejně tak ví, co nechce. To jen my si myslíme, že ho musíme navést.  A tím množíme ty stíny. Přestože to myslíme dobře. Je to fakt zamotaný....