Tady a teď

02.09.2017

Jdou proti Vám, jejich oči míří někam za Vás a lehce se usmívají. Jejich nohy jen lehce našlapují, jakoby se ani nedotýkaly země a vypadají šťastně. Létají někde v oblacích a na zem se vracejí, jen když je vyruší nějaká nutná rutinní záležitost. Žijí vlastně ještě? Znáte je? Svět letmých víl, které se cítí být nohama na zemi, ale ona vzdálenost mezi matkou zemí a jejich kůží na bosých chodidlech je opravdu velice vzdálená? Přibývá jich. Jsou to většinou princezny, které jsou dobře zaopatřeny a nemusejí nic a tak nic nedělají. Ztrácejí pojem o čase a povinnostech, protože nic nemusejí. Tak nějak všechno se děje bez nich. Ztrácejí spojení s realitou a pohybují se někde ve vzduchoprázdnu. Tahle otevřená doba je otevřela až moc a ony unikly světu.

Občas se taková víla vyskytne i v jógovém světě. Naslouchejte jí, může Vám pomoci odlehčit té těžší straně Vaší duše, ale zůstaňte sami sebou a věřte svým myšlenkám. Zůstaňte pevně spojeni se zemí. Ono "tady a teď" je přítomné vnímání všeho, co se kolem nás děje. Nikoliv tam v oblacích. Nebe si ještě užijeme...

Doufejme také, že i ta víla se jednou setká s něčím, co ji vrátí do hry života. A pak půjde proti Vám a podívá se Vám přímo do očí. Místo lehkého úsměvu se jí úsměv rozzáří a její chůze bude jistá.

Vnímejme, prožívejme a komunikujme, chceme-li, aby byl náš svět lepším. Právě tady. Právě teď. 

                                                                                   Karolína