Aroma a žena 

29.07.2021

     Ženám je aromaterapie možná krapet bližší. Zajímají se, co která bylina přináší, co by komu mohlo pomoci a který olej využijí namísto chemie. Nicméně nutno říci-pokud někde něco koupíte a má to trvanlivost půl roku a více, nějaká drobná "chemie" se tam patrně vždycky najde. A je chemie opravdu vždy tak špatná? A proč se tedy nepřestěhujeme do lesa a nežijeme opravdu v souladu s přírodou bez té "chemie", ale využíváme výdobytky moderní společnosti a vozíme se v autech, denně využíváme internet, máme radost z oblečení či kabelky, ale potom si nekoupíme jeden krém, protože tam je "chemie"?

Vlastně mi to připadá legrační. Občas o tom takhle přemýšlím. A chci říci, nejsem jiná. Když vidím na facebookových profilech lidí z velkoměsta propagovat život v souladu s přírodou, bosou chůzi a jasnou mysl, občas tomu člověku prostě jen trochu ...nevěřím.

Máme jednoho souseda, který si nechává říkat šaman. Žije v moderním panelovém domě. Nos se mu čím dál více přibližuje k nebi, nevím, jestli si na jeho špičku ještě vidí. Ačkoli jsem se ho dříve zastávala, bohužel musím říci, že jeho chování je arogantní. Jaký je opravdu, nevím. Soudě ale podle jeho chování by jemu i jeho okolí opravdu bylo lépe, kdyby žil někde na samotě v chatrči. Proč to neudělá?

Proč to tedy neuděláme? Proč tak rádi využíváme technologie a nejrůznější sítě a pak na ně zase nadáváme? Jsme líní? Nespokojení? Stále něco hledáme? A neuvědomujeme si jenom, že to hledání je právě to, co hledáme?

No ale dnes jsem chtěla psát o aroma a ženě....., trochu jsem uhnula, ale už se vracím. Když ke mně přijde žena na aromaterapeutickou masáž, dám jí vybrat z několika olejů. Ano, udělám předvýběr. Vyberu byliny, které se hodí k ročnímu období, k věku ženy, k tomu, co si myslím, že prožívá. A také vyberu i pravý opak. A jsem pak jen zvědavá, jak to dopadne....a to si přečtete příště.

< /div>