Proč cvičit Hormonální jógu

23.11.2022

Hanka Suberová je jedna z lektorek, které jsou na pravém místě. Předává jógu od srdce a sama jí žije. A navíc se zná se zakladatelkou Dinah Rodrigues a dokáže hormonálku skvěle vysvětlit.  Zde nabízím zkrácenou verzi rozhovoru. Pokud chceš rovnou celou verzi, přejdi do klubu Jóga Podcast: 

Vyplněním e‑mailu se přihlašujete k obsahovému newsletteru tvůrce a souhlasíte s obchodními podmínkami.

Powered by

     Hormonální jóga je v současné době velmi populární. Vyhledávají ji hlavně ženy, které řeší problém s otěhotněním nebo menopauzou. V posledních letech ale přibývá i mužů, kteří se rozhodnou své hormonální změny podpořit jógovým cvičením.

Hormonální sestavy totiž podporují znovuobnovení produkce hormonů a vyrovnávají hladinu hormonů v těle. Zároveň stejně jako všechny druhy jógy působí velmi blahodárně i na psychiku. Celkové vyladění a zklidnění potvrzuje valná většina praktikantů hormonálních sestav.

Hormonální jóga nabízí 3 ucelené sestavy cviků. Pro ženy, muže a diabetiky. Když si ji cvičenec osvojí, zabere mu tak půl hodiny času. Pro dobré výsledky je třeba praktikovat 3-4krát týdně. 

AUDIO VERZE

Odkazy na doporučené knihy k tématu

Před 4 lety jsme s Šárkou točily poprvé. Za tu dobu jsme se obě hodně posunuly. Profesně a troufám si říci, že i technicky:-). Už tehdy mě ale Šárčin hlas i její projev doslova uchvátil. Zajímalo mě, jak se má a co dělá. Proto jsem se rozhodla natočit pokračování. Tehdejší rozhovor o meditaci, mindfulness a duši si můžete pustit zde....

V druhém díle našeho podcastu "Multipotenciální svět" se ponoříme do světa multipotenciálních jedinců. Pokusíme se odpovědět na otázky jako: Kdo jsou vlastně multipotenciálové? Pod jakými názvy je můžete najít a jak poznáte, že patříte mezi ně?

V prvním dílu našeho podcastu "Multipotenciální svět" začínáme rozhovorem o naší vlastní cestě k uvědomění si multipotenciální identity. Kdy jsme si vlastně začaly uvědomovat, že je něco jinak.

Zpívající mísy jsou pro mě rovnítkem s osobou, která má o nich hodně co říci. S Františkem Horváthem. Naše spolupráce probíhá již léta. Jeho Kouzlo zvuku během koncertů, zvukových lázní, nabízí posluchačům a meditujícím naprostý relax. Termíny koncertů najdete zde: ⁠⁠Kouzlo zvuku , neboli zpívající misky, mají původ v Asii, především v oblasti...