Relaxace, Meditace, Mindfulness

28.09.2022

Mnoho lidí si plete význam a záměr relaxace a meditace. Relaxace má člověka uvolnit. Pomoci mu naprosto vypnout a zregenerovat tělo během pár minut tak, aby se cítilo odpočnuté jako po hodinách spánku. Jedná se o fyzické a psychické uvolnění, ke kterému vede obvykle vedené slovo a relaxační hudba, která navodí klid a harmonii a v neposlední řadě také pomůže neusnout, neboť to cílem relaxace není.

Meditace je dalším stupněm, který předpokládá, že už má člověk relaxaci natolik zvládnutou, že se během okamžiku přepne do uvolněného stavu a může meditovat, tedy soustředit se na danou oblast, pocit nebo záměr, který je tématem meditace. Soustředění na určitá místa či stavy meditující postupně připraví na hlubší stav meditace, kdy vyprázdní svou mysl natolik, že už ji nebudou zahlcovat žádné myšlenky a dojde k onomu rozšíření vědomí. Člověk začne vnímat věci úplně jinak.

Zároveň vědci zjistili, že při meditaci dochází k snížené aktivitě v temenním laloku, což je část mozku, která napomáhá při orientaci v trojrozměrném prostoru. Proto se při relaxacích i meditacích doporučuje zavřít oči, nebo je soustředit do jednoho bodu. Díky tomu se sníží příjem informací zrakem.

V poslední době je velmi oblíbená metoda Mindfulness. Jedná se o program proti stresu, který dostal jasné obrysy v roce 1979 v Centru pro mindfulness na lékařské fakultě Univerzity v Massachusetts. Mindfulness se zabývá zejména všímavostí. Člověk se snaží všímat si maličkostí i během každodenního života, ale bez vlastního úsudku. Proplouvá každodenností s neobvyklou všímavostí. K tomu, aby toho byl schopen, slouží každodenní meditace a praxe emoční jógy, tedy sestava jednoduchých cviků, které praktikující dovedou zklidnit a dovést do stavu, kdy budou schopni vnímat svou realitu poněkud s nadhledem a klidněji. Základním během bývá 8týdenní kurz. Právě tato doba je minimální doba, kdy se člověk naučí změnit své návyky.

Vyplněním e‑mailu se přihlašujete k obsahovému newsletteru tvůrce a souhlasíte s obchodními podmínkami.

Powered by

Dárkový voucher na Relaxační masáž, 55 min.

Zklidňující odpočinková masáž zaměřená na zklidnění celého těla i ducha je prováděna řadou pomalých a jemných tahů. Hodí se pro všechny, kteří si potřebují odpočinout a zapomenout na stres všedních dnů. Dárkový voucher platí 6 měsíců.  Masáž probíhá v Hotelu Selský Dvůr, Praha 10.  

1 100,00 Kč

Dárkový voucher na Masáž šíje, krku, dekoltu a obličeje, 55 min.

Ztuhlá šíje, zablokovaný krk a bolest hlavy. To jsou časté problémy, se kterými k nám klienti chodí nejčastěji. Proto nabízíme tuto variantu masáže pro uvolnění ztuhlých blokád, které nám často způsobují bolest hlavy. Tuto masáž v našem týmu nabízí David, Sabina i Karolína.  Voucher má platnost 6 měsíců a masáž probíhá v Hotelu Selský Dvůr, Praha 10.  

1 100,00 Kč

Dárkový voucher na těhotenskou masáž , 55 min.

Těhotenská masáž je masáž přizpůsobená těhotným ženám. Jejich aktuálnímu stavu, náladě, pocitu. Většinou se jedná o masáž zad, případně nohou a rukou. Pokud je bříško již větší, sedí žena na židli a opírá se o stůl. Nemusíte se bát nepříjemného dlouhého ležení. Obdobně probíhá masáž po porodu (po šestinedělí), kam si můžete vzít i miminko. Voucher má platnost 6 měsíců a masáž probíhá v Hotelu Selský Dvůr, Praha 10.  

1 100,00 Kč

Dárkový voucher na masáž lávovými kameny, 55 min.

Masáž lávovými kameny si zaslouží minimálně hodinu, lépe hodinu a půl. Vyžaduje si také náročnější přípravu a neustálé dohřívání kamenů. Jedná se o opravdový rituál. Lávové kameny v sobě uchovají teplo, energii, kterou Vám citlivě předávají. Již před 5 tisíci lety je Indové přikládali na tělo, aby odstranili bolesti a prohřály klouby. Indiáni je používali také jako duchovní nástroje ke znovunalezení rovnováhy. Tato masáž Vás dokonale uvolní, prohřeje, vezmete si z ní tolik energie, kolik právě potřebujete. (Nedoporučuje se pro křečové žíly, během menstruace, pro těhotné). Vaše tělo bude dokonale uvolněné a prohřáté. Dárkový voucher má platnost 6 měsíců a masáž probíhá v Hotelu Selský Dvůr, Praha 10.  

1 300,00 Kč

Aromaterapeutická masáž 55 min.

Aromaterapeutická masáž Vás příjemně uvolní. Vaše tělo naprosto zrelaxujete a dodáte potřebnou energii prostřednictvím jemných doteků a aromatických olejíčků české firmy Nobilis Tilia . Aroma masáž má zejména terapeutické účinky. Během ní totiž tělo nastartuje čištění, které probíhá mimoděk a díky vlastnímu výběru olejíčku je ušité na míru právě Vaším aktuálním potřebám. Před samotnou masáží si vyberete esenciální oleje, které Vám právě vyhovují. Dozvíte se jejich účinek. Většinou si klienti přejí masáž zad a šíje, ale taková masáž dolních a horních končetin také není k zahození. Tuto masáž poskytuje v našem týmu Karolína a Sabina. Dárkový voucher má platnost 6 měsíců.  Probíhá v Hotelu Selský Dvůr, Praha 10. 

1 300,00 Kč