Zpívající mísy. Kouzlo zvuku s Františkem Horváthem

15.12.2023

Zpívající mísy jsou pro mě rovnítkem s osobou, která má o nich hodně co říci. S Františkem Horváthem. Naše spolupráce probíhá již léta. Jeho Kouzlo zvuku během koncertů, zvukových lázní, nabízí posluchačům a meditujícím naprostý relax. Termíny koncertů najdete zde: ⁠⁠Kouzlo zvuku  , neboli zpívající misky, mají původ v Asii, především v oblasti Himalájí. Tyto misky jsou tradiční nástroje v Tibetu, Nepálu, Indii a Bhútánu, kde jsou používány v rámci meditace, ceremonií, léčitelství a náboženských obřadů. Historický původ zpívajících misek sahá až do starověku. První zmínky o těchto miskách pocházejí z období 560 až 480 př. n. l., avšak jejich skutečný původ není zcela jasný. Byly původně používány v tibetském buddhismu jako součást rituálů a meditace. V současné době jsou zpívající misky stále používány jako součást meditačních a léčebných praktik. Jejich zvukové frekvence a rezonance jsou spojovány s účinky uvolňování stresu, relaxace mysli a podporování duševního a fyzického zdraví. Tyto misky se stávají stále populárnějšími i v západních zemích jako součást techniky relaxace a meditace. Tentokrát nabízím nezkrácený rozhovor jako vánoční bonus pro Vás! Budete-li nás chtít podpořit, budeme rádi.

Podpořit nás můžete na Forendors. Děkujeme. 

V druhém díle našeho podcastu "Multipotenciální svět" se ponoříme do světa multipotenciálních jedinců. Pokusíme se odpovědět na otázky jako: Kdo jsou vlastně multipotenciálové? Pod jakými názvy je můžete najít a jak poznáte, že patříte mezi ně?

V prvním dílu našeho podcastu "Multipotenciální svět" začínáme rozhovorem o naší vlastní cestě k uvědomění si multipotenciální identity. Kdy jsme si vlastně začaly uvědomovat, že je něco jinak.

V podcastu "Multipotenciální svět" rozebíráme téma víceoborovosti dopodrobna. Vycházíme nejen z vlastních zkušeností, ale také ze zkušeností našich hostů a klientů, kteří multipotencialitu prožívají a naučili se ji ve své praxi využívat na maximum.

Zpívající mísy jsou pro mě rovnítkem s osobou, která má o nich hodně co říci. S Františkem Horváthem. Naše spolupráce probíhá již léta. Jeho Kouzlo zvuku během koncertů, zvukových lázní, nabízí posluchačům a meditujícím naprostý relax. Termíny koncertů najdete zde: ⁠⁠Kouzlo zvuku , neboli zpívající misky, mají původ v Asii, především v oblasti...

Pavla byla jednou z prvních lektorek, na jejichž lekce jsem chodila nejraději. A to mě vůbec nenapadlo, že mě bude jednou přijímat do fitka jako lektorku a že si ji jednou pozvu do jógového pořadu. A stalo se. Jsem velmi ráda, že se s námi podělila o její jógovou cestu.