Hormonální a Obličejová jóga s Katkou Novákovou

14.11.2022

Stejně jako většinu žen, i Katku změnilo mateřství. Začala se naplno věnovat hormonální a obličejové józe, kterou předává ostatním ženám, protože ví, jak moc může jóga život obohatit a život vylepšit. Zveme Vás k povídání o Katčině jógové cestě.  


Obličejová jóga se u nás začala objevovat v posledních letech čím dál častěji a celkem svérázně se připojila do jógového boomu, který u nás už několik let probíhá. Zároveň doprovází trend zůstat stále mladá, krásná a zdravá, tedy pečovat nejen o své zdraví, ale i vzhled. Pátrání po jejich kořenech je složitější, tady těžko označíme jednoho člověka, který systém vynalezl. Dříve se používal spíš pojem Obličejová gymnastika a inspirace je zachycena v 18. století u profesionálních společníků a společnic zvaných Gejša. Vypadat krásně, mladě a upoutat pozornost, to bylo hlavním cílem. Později se přidaly potřeby rehabilitačních metod, které pacientům pomáhaly po úrazech a mozkových příhodách. 

Pokud Vás hormonální, obličejová  a vůbec všechny jóga zajímá, přijměte pozvání do Pickey. Nebudete muset číst příspěvky, které Vás nezajímají, ale do mailu Vám přijdou jen ty, o které máte zájem.  

                                                                                                             👇🏼

Před 4 lety jsme s Šárkou točily poprvé. Za tu dobu jsme se obě hodně posunuly. Profesně a troufám si říci, že i technicky:-). Už tehdy mě ale Šárčin hlas i její projev doslova uchvátil. Zajímalo mě, jak se má a co dělá. Proto jsem se rozhodla natočit pokračování. Tehdejší rozhovor o meditaci, mindfulness a duši si můžete pustit zde....

V druhém díle našeho podcastu "Multipotenciální svět" se ponoříme do světa multipotenciálních jedinců. Pokusíme se odpovědět na otázky jako: Kdo jsou vlastně multipotenciálové? Pod jakými názvy je můžete najít a jak poznáte, že patříte mezi ně?

V prvním dílu našeho podcastu "Multipotenciální svět" začínáme rozhovorem o naší vlastní cestě k uvědomění si multipotenciální identity. Kdy jsme si vlastně začaly uvědomovat, že je něco jinak.

Zpívající mísy jsou pro mě rovnítkem s osobou, která má o nich hodně co říci. S Františkem Horváthem. Naše spolupráce probíhá již léta. Jeho Kouzlo zvuku během koncertů, zvukových lázní, nabízí posluchačům a meditujícím naprostý relax. Termíny koncertů najdete zde: ⁠⁠Kouzlo zvuku , neboli zpívající misky, mají původ v Asii, především v oblasti...