Hormonální a Obličejová jóga s Katkou Novákovou

14.11.2022

Stejně jako většinu žen, i Katku změnilo mateřství. Začala se naplno věnovat hormonální a obličejové józe, kterou předává ostatním ženám, protože ví, jak moc může jóga život obohatit a život vylepšit. Zveme Vás k povídání o Katčině jógové cestě.  


Obličejová jóga se u nás začala objevovat v posledních letech čím dál častěji a celkem svérázně se připojila do jógového boomu, který u nás už několik let probíhá. Zároveň doprovází trend zůstat stále mladá, krásná a zdravá, tedy pečovat nejen o své zdraví, ale i vzhled. Pátrání po jejich kořenech je složitější, tady těžko označíme jednoho člověka, který systém vynalezl. Dříve se používal spíš pojem Obličejová gymnastika a inspirace je zachycena v 18. století u profesionálních společníků a společnic zvaných Gejša. Vypadat krásně, mladě a upoutat pozornost, to bylo hlavním cílem. Později se přidaly potřeby rehabilitačních metod, které pacientům pomáhaly po úrazech a mozkových příhodách. 

Pokud Vás hormonální, obličejová  a vůbec všechny jóga zajímá, přijměte pozvání do Pickey. Nebudete muset číst příspěvky, které Vás nezajímají, ale do mailu Vám přijdou jen ty, o které máte zájem.  

                                                                                                             👇🏼

Pavla byla jednou z prvních lektorek, na jejichž lekce jsem chodila nejraději. A to mě vůbec nenapadlo, že mě bude jednou přijímat do fitka jako lektorku a že si ji jednou pozvu do jógového pořadu. A stalo se. Jsem velmi ráda, že se s námi podělila o její jógovou cestu.

V minulé sérii jsem se věnovala různým stylům jógy. Nyní mám v merku osobité a originální učitele. Tentokrát jsem si vybrala manžele Kristýnu a Daniela Paulus.

Tereza Bonnet Šenková je žena Bikram jógy. Myslím, že mohu napsat, že je na české jógové scéně tou nejpovolanější osobou, která o józe ve vedru může povídat nekonečně dlouho. Založila studio Bikram yoga Prague a učila se od samotného Bikrama. Rozhovor s ní mě moc bavil. Dozvíte se v něm vše, co o Bikram józe potřebujete vědět.

S Luckou Rychetskou jsme probraly hned několik témat najednou. Iyengar jógu, systém DNS a Spirální jógu. Její fyzioterapeutický přístup k józe je totiž opřen o zdravý pohyb. Přes to u Lucky vlak nejede. Dostaly jsme se i k dětské rehabilitaci a přišly jsme na to, co by mohlo pomoci ke správnému vývoji dětí. Celou verzi rozhovoru si můžete pustit...