Život s nadáním 

V naší společnosti je až 20% nadaných lidí. Z toho 5 % mimořádně nadaných. Moc se o tom nemluví. Nejsou jasně stanovené hranice, kde a čím nadání začíná a kde končí. Tato dispozice je často zaměňována s jinými odchylkami a dokonce i různými odborníky vnímána odlišně. Může se jednat o nadání intelektové, umělecké, matematické...Ale je to něco za něco. Někde tito lidé dostali přidáno, jinde ubráno. na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o lidi, kteří to mají jednodušší, opak však může býti pravdou.  

 Pokud vás téma zajímá, rozšiřuji ho v prémiovém klubu Gifted. Nadaní mezi námi. Můžete si nastavit odběr a veřejné příspěvky vám budou chodit přímo na e-mail. Rozhovory vznikají za podpory psycholožky PhDr.Evy Vondrákové a Lucie Korhelové z FB skupiny My dospělí od nadaných.

  • Ukázky jednotlivých dílů budou zde na webu, a na všech podcastových platformách. RSS kód je https://anchor.fm/s/20c5d6d4/podcast/rss . 
  • Podcast najdete např. zde: stačí kliknout:  Spotify, GooglePodcasts, Overcasts, Pocket Casts, zkrátka všude, kde podcasty posloucháte
  • Stejně tak je najdete na webu České Podcasty a Audiolibrix.
  • Celé rozhovory si můžete odemknout jednotlivě, nebo si je rovnou předplatit. Máte tak zaručený přístup do celé historie a bonusového obsahu odpovědí na otázky a článků.  A to ZDE . 
  • Když si nastavíte odběr, o nic nepřijdete. 

1. díl: Gifted. Nadaní mezi námi, Úvod do tématu, tato epizoda je zcela veřejná

.

2.  díl Charakteristika mimořádně nadaného 1/2

🟣🎧Celý díl odemkni zde

3. díl Charakteristika mimořádně nadaného 2/2 

🟣vychází  6.11.2023 , 🎧 odemkni ZDE


13.11.2023 4. epizoda Kde potvrzují nadání

20.11.2023 5. epizoda Nadaný a škola

27.11. 2023 6. epizoda Nadaný a sourozenci a vrstevníci 

4.12.2023 7. epizoda Nadaný sám se sebou

11.12.2023 8. epizoda Nadaný a rodiče 

Další témata, která chystáme: Nadaní a škola, Nadaní a vrstevníci, Nadaný sám se sebou, Jak odhalit nadání, Na koho se obrátit, Co dělat, když.....

Vaše dotazy můžete vznést zde. Pokusíme se na ně  v podcastu odpovědět.

Ve své praxi se umělecky nadaným dětem a mládeži věnuji v umělecké klubu Teen Atelier.

Odkazy na knihy k tématu